کتاب «مدرسه‌ رؤیایی» عنوان فرعي "توتوچان دختر کوچکی پشت پنجره" نوشته کورویاناگی با ترجمه سوسن فیروزی. این کتاب جذاب از خاطرات کودکی در‌باره‌ یک مدرسه‌ ایده‌آل در توکیو، در دوران جنگ جهانی دوم سخن می‌گوید که آموزش را با تفریح، آزادی و محبت درآمیخته بود. در این مدرسه‌ غیر‌معمول، به عنوان کلاس درس، به جای اتاق،‌ از واگن‌های کهنه‌ قطار استفاده شده بود. مؤسس و مدیر مدرسه، کوبایاشی باور جدی به آزادی بیان و عمل داشت. او به آموزگارانش توصیه می‌کرد «‌مانع بلندپروازی‌های کودکان نشوید» یا «‌رؤیاهای کودکان از رؤیاهای شما بزرگ‌تر است.» آزادی شخصی که به دانش‌آموزان این مدرسه داده شده بود، در دنیا،‌ با آموزش جاری آن زمان، بسیار متفاوت بود. اهمیت و موفقیت این روش، خواننده را ترغیب می‌کند که آموزش دوره‌ ابتدایی خود را دوباره مرور و ارزیابی کند.

تربیت صالم (سالم)در مدرسه
معرفی کتاب
کتابی بسیار کارا و عملیاتی برای معلمان و آموزشگران در مدرسه
به قلم جین نلسن – لین لات – اچ . استیفن گلن و ترجمه ی محمد جواد فرشچی
انتشارات سازو کار
معرفی: « نه بچه هایی که والدین و معلمین بسیار سخت گیر و کنترل کننده دارند، و نه بچه هایی که والدین و معلمین آسان گیر دارند، هیچ کدام حس مسئولیت پذیری پیدا نمی کنند. بچه ها زمانی مسئولیت پذیری را می آموزند که فرصت یادگرفتن مهارت های زندگی و اجتماعی ارزشمند را برای دستیابی به شخصیت خوب در محیطی مملو از مهربانی، قاطعیت، متانت و احترام داشته باشند. تربیت سالم به بزرگسالان کمک می کند شیوه ای میانه و محترمانه بیابند که نه تنبیهی است و نه آسان گیر. تربیت سالم از ابزاری حمایت می کند که هم مهربان و قاطع باشد و هم مهارت های ارزشمند زندگی و اجتماعی را آموزش دهد.
 کتاب حاضر، با موضوع سرپرستی کودکان و با هدف تغییر فکر، شخصیت، و رفتار آن‌ها به نگارش درآمده است. نگارنده راهکارهایی را در راستای تربیت فرزندان تدوین کرده و همچنین مثال‌هایی از روابط بین والدین و فرزندانشان و استفاده مؤثر از تشویق (نه تحسین) آورده است. وی فعالیت‌هایی را مطرح کرده و از والدین خواسته تا آن‌ها را برای تغییر رفتار فرزندشان انجام دهند. همچنین نکات بسیار مهم و جالبی، در جدول و در سراسر کتاب آمده است…»
http://www.upsara.com/images/zqrx_1.jpg

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *