ایرنا – نایب رئیس اتاق بازرگانی ایران گفت: پویش ‘ ایران من ‘ که ازسال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغازبه کارکرده ۱۰۰ مدرسه در ۱۸ استان می سازد که مدرسه سه کلاسه ایران من ۷۹ در روستای احمدآباد بیارجمند از جمله آن هاست.

پدرام سلطانی پنج شنبه در حاشیه آیین آغاز بکار این مدرسه در گفت وگو با ایرناافزود: با ارزش‌ترین فعالیت اقتصادی، سرمایه‌گذاری در حوزه آموزش است و هدف فعالان اقتصادی‌ که از ابتدا پویش ایران من را در مدرسه‌سازی یاری کرده‌اند، سرمایه‌گذاری در نسل آینده کشور است.
وی افزود: قفل توسعه با رفع فقر فرهنگی و آموزشی از کشور به ویژه در مناطق محروم گشوده خواهد شد.
مؤسس پویش ایران من به ضعف‌های سیستم آموزشی اشاره کرد و گفت: کشور از نوعی شکاف در حوزه آموزش رنج می‌برد، با وجود تلاش‌های دولت در این زمینه، موانعی همچون وسعت کشور و عمق محرومیت برخی مناطق ، فاصله ما را با نقطه مطلوب طولانی کرده ؛ بنابراین همراهی بخش خصوصی در حوزه عدالت آموزشی ضروری است.
سلطانی در توضیح فعالیت‌های کارآفرینان اتاق بازرگانی در حوزه عدالت آموزشی گفت: پویش ایران من با هدف رفع موانع آموزشی، ۱۰۰ مدرسه را در ۱۸ استان در دست اجرا دارد که نام همه آنها ‘ایران من ‘ خواهد بود و این به خاطر تنوع قومی و زبانی مردم ایران است .
وی گفت: فرزندان ایران در همه جای کشور از هر قوم و مذهب در یک ویژگی مشترک هستند و آن ‘ایرانی بودن ‘ است، پس ما نام همه مدارس را ‘ایران من’ گذاشته‌ایم تا بتوانیم بیشتر روی اشتراکاتمان با یکدیگر سرمایه‌گذاری کنیم.
مدیرکل نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان نیز اظهار کرد: مدرسه‌ای که در بخش بیارجمند به بهره‌برداری رسیده از نظر کلیه امکانات با مدارسی که در مرکز استان سمنان ساخته شده‌اند یکسان است و از این جهت عدالت آموزشی به معنای واقعی روی داده است.
ابوالفضل دریانی ضمن تأکید بر همخوانی معماری مدرسه ایران من ۷۹ با اقلیم منطقه گفت: در این مدرسه برای نخستین بار تجربه استفاده از کاهگل صنعتی را داشتیم که باعث شده معماری مدرسه با معماری کلیه ساختمان‌های روستا هماهنگی داشته باشد.
وی ضمن قدردانی از حامیان پویش ایران من و خیریه مهر گیتی، به اعتبارات ۵۴۰میلیون تومانی این مدرسه اشاره کرد و ابراز امیدواری کرد : این مدرسه با مدیریت آموزش و پرورش شهرستان بیارجمند، نگهداری شده و بهترین استفاده از آن صورت گیرد.
لازم به ذکر است مدرسه شماره۲۸ ‘ایران من ‘ نیز روز عصر پنجشنبه در روستای حق‌الخواجه در شهرستان میامی افتتاح می شود.
پویش ایران من در ۱۸ استان محروم و کمترتوسعه یافته کشوراحداث ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را دردستورکاردارد؛که بیش از ۳۰ مدرسه به بهره‌برداری رسیده است.
در آیین افتتاح این مدرسه علاوه بر جمعی از اهالی مردم احمد آباد، رئیس اتاق بازرگانی استان سمنان، مدیرکل نو سازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان، مدیرخیریه مهر گیتی و جمع دیگری از مسئولان استانی حضور داشتند.
بخش بیارجمند با حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری شهر شاهرود قرار دارد.

متن اصلی خبر را اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *