❓کرونا و تورم، چه آینده‌ای را برای مدارس غیردولتی خواهد ساخت؟

📌ثبت‌ نام مدارس چند روزی است که آغاز شده اما مؤسسان و مدیران مدارس غیر دولتی نه‌تنها با توجه به شرایط احتمالی شیوع بیماری #کرونا در پاییز و زمستان، تغییری در میزان شهریه و نحوه پرداخت آن نداده‌اند، بلکه یک قدم جلوتر گذاشته‌ و شهریه‌ها را همچون سال‌های گذشته ۱۵درصد و حتی بیشتر افزایش داده‌اند.

🔖 تصمیمی که در آن تعطیلی احتمالی دوباره مدارس و تعلیق فوق برنامه‌ها دیده نشده است. در این میان این پدرها و مادرها هستند که حیران مانده‌اند، آن هم در شرایطی که #وزارت_آموزش_و_پرورش در این شرایط بلاتکلیفی والدین سکوت کرده است.

🖊شهریه مدارس غیر دولتی در حالی افزایش پیدا کرده که بسیاری از والدین دانش‌آموزان هنوز بر سر بقیه #شهریه سال تحصیلی ۹۹-۹۸ با مدیران این مدارس اختلاف دارند و درخواست‌شان برای برگشت شهریه مربوط به کلاس‌های فوق برنامه، سرویس مدرسه، اردوها، ناهار ظهر و … که مدرسه بابت آن از اسفند تا پایان خرداد هیچ هزینه‌ای نداده به نتیجه نرسیده است.

📉 بر اساس گزارش‌های رسیده، مدارس دولتی در این مدت با افزایش ثبت نام‌ها نسبت به سال‌های قبل مواجه بوده‌اند و پذیرای دانش‌آموزان از #مدارس_غیر_دولتی هستند.

🚫علاوه بر #کرونا، #افزایش_تورم و کمتر شدن توان اقتصادی خانوارها باعث روی آوردن خانوارها برای ثبت نام در مدارس دولتی شده است.

❓به نظر شما به زودی با انفجار جمعیت در مدارس دولتی مواجه خواهیم بود؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *