دومین جشنواره معلم خلاق من در اردیبهشت 1400 با مشارکت و هم افزایی انجمن‌های مردم نهاد فعال در حوزه توسعه و عدالت آموزشی کشور برگزار می‌شود.

به نقل روابط عمومی پویش ایران من، این جشنواره دومین دوره‌ی خود را همزمان با روز و هفته معلم با هدف پاسداشت زحمات و تلاش‌های خلاقانه معلمان و آموزگاران سراسر کشور در شرایط آموزش در پاندمیک کرونا با همکاری سمن‌های فعال همچون پویش ایران من، موسسه خیریه مهرگیتی و موسسه یاوران جامع از تاریخ 12 اردیبهشت لغایت 22 همان ماه برگزار می‌شود.
روابط عمومی ایران من با اعلام این خبر افزود همه شیوه‌های تدریس کنار هم، گنجیه‌ای بدیع از خلاقیت و سبک‌های آموزش را تشکیل می‌دهد. که در همه ادوار آموزشی کمتر به آن توجه شده است. ما، در سمن‌های مرتبط با توسعه‌ و عدالت آموزشی برآن شده‌ایم تا با برگزاری این جشنواره، با همراهی مردم و خانواده‌ها لحظات بیشتری از این تلاش‌ها و خلاقیت‌ها را با هم ببینیم و تلاش کردیم در این رخداد اجتماعی و فرهنگی توجه همگان را سمت معلمان عزیز در نقاط مختلف معطوف کنیم که با تمام محدودیت‌ها بلاخص در شرایط فعلی حاصل از شیوع کرونا روند آموزش را مسرانه پیگیر هستند.
در دوران کرونا و آموزش از راه دور و چالش‌های خاص آن در مناطق مختلف، معلمان با هر وسیله و تجهیزاتی که در دسترس داشتند بهترین آموزش‌ها را به دانش ‌آموزان خود ارائه کنند و معلمان عزیز بار دیگر مسئولیت پذیری خود را به خوبی به جامعه ثابت کردند. جشنواره معلم خلاق من، جشنواره‌ای برای ارج نهادن مقام شامخ این معلمان گرامی است.
به این ترتیب چهار محور برای جشنواره معلم خلاق امسال در نظر گرفته شد که عبارتند از:
1️⃣ خلاقیت در استفاده موثر از ابزار و تکنولوژی در آموزشی و تدریس
2️⃣خلاقیت در روش‌های آموزشی و بهره گیری از بازی و هنر
3️⃣ خلاقیت در آموزش مهارت‌ها (اجتماعی و کاربردی)
4️⃣ خلاقیت در آموزش و تدریس با کمترین امکانات و بیشترین ابتکار


سال گذشته اولین دوره‌ی این جشنواره با حضور گرم و موثر معلمان برگزار شد و بعد از بررشی و داوری آثار دریافتی13 اثر با بالاترین امتیاز در 8 شاخص سنجش شده توسط داوران به مرحله دوم راه پیدا کرد و در نهایت به علت نزدیکی امتیازها 7 نفر از معلمان عزیز توسط اساتید آموزش و داوران در موضوعات به شرح ذیل معرفی شدند:
خلاقیت در دوران کرونا:
_خانم بنفشه نفیسی (اصفهان)
_خانم نیلوفر قهرمانی
خلاقیت در آموزش مقطع اول ابتدایی:
_آقای علی کیوانلو (خراسان رضوی)
_خانم مهسا دادگر (سیستان و بلوچستان)
خلاقیت در سایر پایه‌های مقطع ابتدایی:
_آقای کمال میهن‌دوست (سیستان و بلوچستان)
_خانم سلیمانی (خراسان شمالی)
برگزیده مردمی و داوران:
-خانم سمیرا رستمی

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *