کپر خانه کودک در روستای زلزله دیده بلوان به بهره‌برداری رسید.

حوادثی چون زلزله در هر بستر مکانی آسیب ها و مسائل اجتماعی و انسانی متفاوتی را به همراه خود دارد.
در راستای کاهش مسائل اجتماعی ناشی از این حادثه گروه سلام و #پویش_ایران_من با مشارکت اهالی روستای بلوان دست به ساخت سازه‌ای برگرفته از فرهنگ بومی و متناسب باشرایط منطقه به اسم کپر زند.

کپر سازه بومی مناطق گرمسیری استان کرمانشاه به خصوص منطقه سرپل ذهاب است که پس از زلزله توسط اهالی مناطق زلزله زده جهت اسکان موقت دایر گردیده است.
کپر خانه کودک به عنوان سازه‌ای بومی با هدف ایجاد مرکزی در قلب روستا به عنوان مرکز تجمعات و #تسهیلگری روستای بلوان طراحی و ساخته شده است و امید می‌روند به عنوان مرکز فعالیت‌های اجتماعی برای کودکان و اهالی باعث کاهش مسائل و آسیب‌های بعد از زلزله باشد.
در ساخت این سازه از مصالح و مواد بومی و محلی استفاده شده است. اسکلت بنا با استفاده از نی‌های موجود در منطقه طراحی و اجرا شده است.
فرم کلی این بنا شامل ۳ اتاق گنبدی شکل به منظور حفظ بهتر دما در فصول مختلف است. در انجام این پروژه علاوه بر اهالی روستا، بیش از ۵۰ داوطلب در ساخت و اجرای طرح همکاری داشته‌اند.

 فیلم ساخت این سازه بومی را از دست ندهید.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *