مهاباد- ایرنا- موسس و حامی پویش ‘ایران من’ با بیان اینکه خیران کارآفرین تاکنون ۵۰ باب مدرسه در مناطق مختلف کشور ساخته اند، گفت: پنج باب از این مدارس با ۱۰ کلاس درس طی روز جاری در روستاهای دورافتاده شهرستان تکاب از توابع آذربایجان غربی افتتاح شد.

پدرام سلطانی روز پنجشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از این مدارس در روستای ‘ترمکچی’ تکاب به خبرنگار ایرنا بیان کرد: این مدارس با حدود ۶ میلیارد ریال هزینه و با مشارکت جمعی از خیران کارآفرین، فعالان اقتصادی و اعضای اتاق های بازرگانی سراسر کشور در روستاهای دورافتاده آسمان بلاغی، طاشه کبود، ترمکچی، چوپلو و چراغتپه سفلی تکاب ساخته شده است.
وی با بیان اینکه سهم مشارکت خیران کارآفرین در ساخت این مدارس سه میلیارد ریال و بقیه سهم دولت است، ادامه داد: با بهره برداری از این مدارس بیش از ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دوره ابتدایی روستاهای دورافتاده تکاب از فضای آموزشی مناسب بهره مند شدند و از مهرماه سال جاری به جای مدارس کانکسی /اتاقکی/ در این مدارس تحصیل خواهند کرد.
وی با اشاره به اینکه پویش ایران من با همکاری موسسه خیریه مهر گیتی در ساخت این مدارس مشارکت کرده اند، اضافه کرد: اکنون ۱۰۰ باب مدرسه در روستاها و مناطق کمتر توسعه یافته ۱۸ استان کشور با مشارکت کارآفرینان و فعالان اقتصادی اتاق های بازرگانی ایران در حال ساخت است که تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.
وی افزود: این خیران با هدف توسعه فضاهای آموزشی و ایجاد عدالت آموزشی در سراسر کشور از چند سال قبل به ساخت مدارس روستایی با عنوان’ مدرسه ایران من’ اقدام کرده اند.
مدیر آموزش و پرورش تکاب نیز در حاشیه این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این شهرستان از لحاظ میزان مشارکت خیران مدرسه ساز در موضوع ساخت و توسعه مدارس در رتبه ششم آذربایجان غربی قرار دارد، گفت: تاکنون ۲۲۰ کلاس درس توسط خیران مدرسه ساز در این شهرستان ساخته شده است.
یحیی علی پناه افزود: اکنون ۱۳ باب مدرسه با ۳۳ کلاس درس با مشارکت خیران مدرسه ساز در تکاب در حال ساخت است و خیران مدرسه ساز در سال جاری بیش از ۳۰ میلیارد ریال مشارکت مالی برای ساخت مدارس در این شهرستان را تعهد کرده اند.
علی پناه اضافه کرد: اکنون ۲۰۰ دانش آموز روستایی در ۱۰ مدرسه اتاقکی مشغول به تحصیل هستند که با بهره برداری از طرح های مدرسه سازی، این مدارس اتاقکی نیز جمع آوری می شود.
به گزارش ایرنا تکاب با ۸۰ هزار نفر جمعیت در جنوب آذربایجان غربی واقع شده و بیش از ۱۲هزار دانش آموز در مقاطع مختلف این شهرستان مشغول به تحصیل هستند.

متن کامل خبر را در این لینک بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *