ایران من 101

مدرسه شماره 101 پویش مدارس ایران من در روستای بزنجرد از توابع خلیل‌آباد مشهد با حضور خیرین و اهالی روستا و دانش‌آموزان در ششمین روز خردادماه 1402 افتتاح شد. این مدرسه به زیربنای حدود 200 متر با همکاری دکتر ناصر ریاحی و شرکت درمان آرا و با مشارکت مؤسسه خیریه مهر گیتی و پویش مدارس ایران من ساخته شده است.

روستای بزنجرد در دهستان رستاق، بخش مرکزی شهرستان خلیل‌آباد قرار دارد و نزدیک به 400 خانوار در این روستا زندگی می‌کنند. با افتتاح این مدرسه، علاوه بر جلوگیری از مهاجرت دانش‌آموزان و خانواده‌ها به شهرهای اطراف، محیط آموزشی زیبا و مناسبی برای آنها نیز فراهم خواهد شد.

مدرسه شماره 101 پویش مدارس ایران من، با دارابودن کادری مجرب و باسواد، یک محیط آموزشی ایدئال برای دانش‌آموزان است و می‌توان گفت که این مدرسه نقش بسیار مهمی در تحول و بهبود وضعیت آموزشی این منطقه ایفا خواهد کرد.

در راستای تجهیز این مدرسه، تعدادی اقلام ورزشی و نیز کتاب‌های آموزشی و کمک‌آموزشی نیز در اختیار مسئولین مدرسه قرار گرفت.

باتوجه‌به اینکه دانش‌آموزان در مناطق روستایی کمتر برخوردار قرار دارند، اهمیت برآورده‌کردن نیازهای آموزشی در این مناطق بسیار بیشتر از مناطق شهری است؛ بنابراین، افزایش همکاری‌ها و گسترش فعالیت‌های خیریه در این مناطق، بسیار مهم و حائز اهمیت است و توجه به این امر می‌تواند کمک شایانی به بهبود شرایط زندگی و رشد فرهنگی و تحصیلی دانش‌آموزان در مناطق روستایی داشته باشد.

 

به‌علاوه، باید توجه داشت که تحقق چنین پروژه‌هایی نیازمند همکاری و تعامل بین اهالی روستا، خیرین و مؤسسات خیریه است. در این راستا، نقش همکاری‌های اجتماعی و ایفای نقش فعال مسئولیت‌های اجتماعی شرکت‌ها و افراد بسیار مهم و حیاتی است و می‌تواند به بهبود وضعیت آموزشی و فرهنگی مناطق کمتر برخوردار کشورمان کمک شایانی کند.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *