به گزارش خبرنگار مهر، سه مدرسه ابتدایی که با حمایت اعضای اتاق بازرگانی ایران در استان گلستان ساخته شده بودند، طی روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین ۱۳۹۸ افتتاح و به بهره‌برداری رسید.

مدارس این پویش که در روستاهای آق‌بند و ایشانلر در گنبدکاووس و اجن‌بلوک در کلاله ساخته شده‌اند با نام‌های ایران من ۸۸، ۸۶ و ۸۷ در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه ۱۱ و ۱۲ فروردین افتتاح شدند. هر کدام از این مدارس به ترتیب به ۱۹۱، ۸۶ و ۱۱۱ دانش‌آموز گلستانی خدمات آموزشی ارائه می‌کنند.

در مراسم افتتاحیه این مدارس که با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و نیکوکاران «پویش ایران من» در مدرسه روستا ی آق‌بند برگزار شد، نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران به سخنرانی در خصوص اقدامات این پویش پرداخت و گفت: برای ساخت کشورمان نیازمند احداث مدارسی هستیم که خلأ اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مناطق کمتر برخوردار را برطرف کنند.

پدرام سلطانی اضافه کرد: امروز باید بدانیم که توسعه اقتصادی در گرو توسعه نظام آموزشی است و معضل بی‌ مهارتی که امروز کسب‌ و کارهای اقتصادی بسیاری را تحت تأثیرات منفی خود قرار می‌دهد، ریشه در چرخه معیوب بی سوادی در کشور دارد.

مؤسس پویش ایران من با تأکید بر این نکته که قفل توسعه شکسته نخواهد شد، مگر این که فقر فرهنگی و آموزشیی از کشور رخت بربندد، گفت: بیش از یک سوم مدارس موجود از استانداردهای مدرسه‌سازی فاصله دارند. سرانه آموزشی هم در کشور ما همچنان ۴۰ میلیون متر مربع از استانداردهای حداقلی آموزش و پرورش عقب است. این مسأله نشان می دهد که با وجود رسیدن به مرحله چهارم توسعه، باید به مرحله اول توسعه برگردیم تا با رفع شکاف‌های آموزشی موجود میان مرکز و پیرامون، با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم برداریم.

سلطانی در خصوص نام‌گذاری مدارس ساخته شده از سوی این پوشش به عنوان «ایران من» گفت: سرمایه مشترک ما ایرانی بودنمان است. ما باور داریم که کودکان پرشور و نشاطی که در جمع ما هستند سازندگان آینده ایران ما هستند. عشق به وطن باید در دل این کودکان رشد کند. در این مدارس کودکان باید درس عشق، میهن دوستی، همکار ی و سازندگی بیاموزند که اهمیت آن ها از دروسی که در مدرسه فرا می گیرند کمتر نیست.
نایب رئیس اتاق ایران همچنین افزود: ساخت مدارس ابتدایی در پویش ایران من در مناطق مورد نیاز طبق اولویت و تأیید آموزش و پرورش در دستور کار قرار گرفته است.

پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصاد ی آغاز به کار کرده است. این پویش در ۱۸ استان محروم و کمتر توسعه یافته کشور احداث ۱۰۰ مدرسه ابتدا یی را در دستور کار دارد؛ که ۷۱ مدرسه به جز سه مدرسه استان گلستان در این طرح به بهره‌برداری رسیده است.

متن اصلی را اینجا بخوانید.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *