به گزارش روابط عمومی پویش ایران من، با حمایت جمعی از فعالان و کارآفرینان بخش خصوصی، سه مدرسه ابتدایی پویش «ایران من» در روزهای سوم و چهارم مهرماه ۱۳۹۸ در روستاهای شهرستان خرم آباد در استان لرستان افتتاح شد.
مدارس «ایران من 91 » در روستای رنگرزان، «ایران من 90» در روستای تقی‌آباد آبستان و، «ایران من 89» در روستای چهزال، شهرستان خرم آباد با مشارکت 10 تن از فعالان اقتصادی کشور و اعضای اتاق‌های بازرگانی در جهت انجام مسئولیت اجتماعی با همکاری موسسه خیریه مهرگیتی ساخته شده‌است که مبلغ کل مشارکت در ساخت سه مدرسه برابر با 2 میلیارد و صد میلیون ریال بوده است.
در مراسم افتتاح این مدارس که روز چهارشنبه سوم مهرماه ۱۳۹۸ با حضور جمعی از فعالان اقتصادی، اعضای اتاق‌های بازرگانی کشور و نیکوکاران «پویش ایران من»، مسئولان نوسازی و آموزش و پرورش استان در مدرسه روستای رنگرزان برگزار شد، پدرام سلطانی «مؤسس پویش ایران من» با برشمردن امکانات و پتانسیال‌های منطقه، اظهار کرد:
محرومیت در ذهن ماست نه در محیط پیرامون ما و دیدگاه محروم ماندگی باعث از بین رفتن خلاقیت، رشد و عزم کودکان سرزمینمان خواهد شد. وی دیدگاه وابسته به توسعه از بیرون را آفت عدم توسعه یافتگی بیان کرد و افزود نتیجه تلاش‌ها و فعالیت‌های ما است که باعث پیشرفت و رشد ما و منطقه زندگی ما می‌شود.
وی افزود: با وجود نیاز مبرم کشور به سرانه آموزشی در کشور ما همچنان ۴۰ میلیون متر مربع از استانداردهای حداقلی آموزش و پرورش عقب است و بیش از یک سوم مدارس موجود در کشور از استانداردهای مدرسه‌سازی فاصله عمیقی دارند. این مسئله نشان می‌دهد که با وجود رسیدن به مرحله چهارم توسعه، باید به مرحله اول توسعه برگردیم تا با رفع شکاف‌های آموزشی موجود میان مرکز و پیرامون، با سرعت بیشتری در مسیر توسعه قدم برداریم.
سلطانی نقش‌آفرینی بخش خصوصی در رفع شکاف‌های آموزشی را از دلایل اصلی شکل‌گیری پویش ایران من دانست و افزود: این پویش در مرحله نخست و با هماهنگی سازمان نوسازی، توسعه و تجهز مدارس کشور، ساخت ۱۰۰ باب مدرسه را در دستور کار قرار داده است. ما در طول پنج سال گذشته موفق به ساخت و افتتاح 85 مدرسه در نقاط کمتر برخوردار شده‌ایم و این موفقیت را مرهون حمایت کارآفرینان و فعالان اقتصادی هستیم.
وی اضافه کرد: بقیه مدارس درحال ساخت نیز تا پایان امسال تکمیل و به سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تحویل می‌شود.
سلطانی در بخش دیگری از سخنان خود درباره فلسفه نام‌گذاری مدارس «ایران من» گفت: تمامی مدارسی که توسط کارآفرینان و فعالان اقتصادی احداث می‌شوند به نام این پویش نامگذاری می‌شود تا فارغ از نگاه قومی و مذهبی، علاقه به ایران را بیش از پیش در نسل آینده این سرزمین تقویت کند.
وی افزود: سرمایه مشترک ما ایرانی بودنمان است. ما باور داریم که کودکان پرشور و نشاطی که در جمع ما هستند سازندگان آینده ایران ما هستند. عشق به وطن باید در دل این کودکان رشد کند. در این مدارس کودکان باید درس عشق، میهن دوستی، همکاری و سازندگی بیاموزند که اهمیت آن‌ها از دروسی که در مدرسه فرا می گیرند کمتر نیست.
لازم به ذکر است، که علاوه بر سه مدرسه ساخته شده از سوی ایران من در استان لرستان، دو مدرسه آسیب دیده از سیل در منطقه نور آباد نیز توسط نیکوکاران این پویش بازسازی و مرمت شده است.
پویش مدرسه سازی «ایران من» از سال ۱۳۹۳ با همت جمع بزرگی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده و ساخت این ۱۰۰ مدرسه ابتدایی را در استان‌های محروم و کمترتوسعه‌یافته کشور در دستور کار قرار داده است.
نیکوکاران پویش ایران من تاکنون موفق به بهره‌برداری از 85 مدرسه در ۱9 استان کمتر توسعه یافته کشور شده‌اند.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *