پایگاه خبری اتاق ایران: چهار مدرسه ساخته شده از سوی پویش «ایران من» در در روستاهای «سرگه لادیز»، «رودگر»، «اسلام آباد جالق» و «سیب و سوران» در استان سیستان و بلوچستان افتتاح شد.
طی مراسمی که با حضور نایب رئیس و جمعی از اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و زاهدان در روستاهای «سرگه لادیز»، «رودگر»، «اسلام آباد جالق» و «سیب و سوران» در استان سیستان و بلوچستان برگزار شد، چهار مدرسه از مجموعه مدارس ساخته شده به همت پویش «ایران من» افتتاح شد.

پدرام سلطانی نایب‌رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران در مراسم افتتاح این مدارس که با حضور مدیر کل نوسازی مدارس استان سیستان و بلوچستان و جمعی از فرهنگیان، اهالی و دانش‌آموزان برگزار شد، گفت: معمولا در پروژه‌های مدرسه‌سازی، اسامی خیرین و نیکوکارانی را که از ساخت مدارس حمایت کرده‌اند را روی مدارس می‌گذارند، این در حالی است که در پویش مدرسه سازی «ایران من»، آنچه مقدم بر نام‌های عزیزان و گروه‌های حامی قرار گرفته نام کشورمان ایران است؛ ایرانی که متعلق به همه ما و بیش از ما بزرگترها، برای فردای کودکانمان است.

وی با تأکید بر اینکه نام ایران تقویت‌کننده احساس مسئولیت‌پذیری دانش‌آموزانِ مدارس «ایران من»نسبت به کشور خواهد بود، گفت: پویش ایران من دنبال ساخت 100 مدرسه در نقاط مختلف کشور است که تاکنون بیش از 40 تای آنها به بهره‌برداری رسیده است. تمام مدارس «ایران من» علی‌رغم تفاوت‌هایی که در زمینه زبان، نژاد، قومیت و سایر عناصر فرهنگی دارد، در یک نکته مشترک هستند و آن اسم ایران است. این وطن متعلق به همه شماست و ما دوست داریم نسل بعدی ما روی مشترکات‌شان با یکدیگر سرمایه‌گذاری کنند نه تفاوت‌هایشان.

مؤسس پویش ایران من افزود: تفاوت‌ها برای هر قومی در هر استانی محترم هستند و ما باید این تفاوت‌ها را به رسمیت بشناسیم اما نیازمند همکاری و هم‌افزایی در زمینه ساخت و توسعه میهن عزیزمان هستیم و این اتفاق نمی‌افتد مگر با آموزش و پرورش فرزندانی باسواد و فهمیده.

هدف حامیان پویش ایران من سرمایه‌گذاری بوده نه هزینه

نایب رئیس اتاق ایران در ادامه با خطاب قرار دادن دانش‌آموزان بیان داشت: نام این مدارس سرتاسر کشور «ایران من» گذاشته شده تا فرزندان عزیزی که از اقصی نقاط سرزمین‌مان در این مدارس تحصیل می‌کنند، نسبت به ایران و ایرانی احساس تعلق و تعهد روزافزونی پیدا کنند و بدانند کسانی که این مدارس را برای آنها ساخته‌اند شوق و تلاش‌شان برای تسهیل شرایط تحصیلی و دسترسی مطلوب کودکان به آموزش و دانش است.

وی ادامه داد: ما و کسانی که پویش ایران من را در ساخت مدرسه در اقصا نقاط کشور همیاری کرده‌اند، امانتی را تحویل مسئولان می‌دهند که تا زمانی که از آن استفاده مفید نشود، تأثیرگذاری لازم را نخواهد داشت. آنچه به کالبد این مدارس روح می‌بخشد و آن را تأثیرگذار می‌کند، تلاش دلسوزانه مسئولان آموزش و پرورش و معلمان در ارائه آموزش‌های صحیح به فرزندان منطقه خودشان است.

پدرام سلطانی با تأکید بر اینکه هدف حامیان پویش ایران من سرمایه‌گذاری در توسعه آموزشی کشور بوده، گفت: نگاه کسانی که ما را در ساخت مدارس ایران من یاری کرده‌اند این نیست که پولی را هزینه کرده‌اند، بلکه به اعتقاد آنها حمایت مالی از مدرسه‌سازی به معنای سرمایه‌گذاری بوده است. نتیجه‌بخش بودن این سرمایه‌گذاری و سوددهی آن وابسته به تلاش معلم این مدارس است. در این صورت است که می‌توانیم امیدوار باشیم در این روستا کودک بازمانده از تحصیل نداشته باشیم و همه دانش‌آموزان مدرسه ایران من هم بعد از اتمام پایه ششم بتوانند در مدرسه دیگری تحصیلات خود را ادامه دهند.

نایب رئیس اتاق ایران توسعه پایدار آموزشی را از اهداف بلند مدت پویش «ایران من» دانست و افزود: از آنجا که توسعه پایدار آموزشی زیربنای توسعه همه‌جانبه در کشور است، فعالیت‌های پویش ایران من نیز به ساخت مدارس و افتتاح آن ختم نمی‌شود. این پویش به دنبال آن است که با جذب حمایت عموم مردم، NGOها و مؤسسات مرتبط و پس از ساخت یک صد مدرسه در نقاط کمتر برخوردار کشور، فاز دیگری از فعالیت‌های خود در راستای بهبود کیفی سیستم آموزشی آغاز کند. «ایران من» به دنبال آن است که با شبکه‌سازی میان این صد مدرسه وضعیت تحصیلی دانش‌آموزان و تدریس را در آنها رصد کرده و مسائل و کمبودهای آنها را یکی بعد از دیگری مرتفع سازد.

لینک خبر:
http://otaghiranonline.ir/news/10642

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *