پنج مدرسه در شهرستان تالش واقع در غرب استان گیلان با همت پویش ایران من و با همراهی نیکوکاران اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور به افتتاح و بهره برداری رسید.

پنج مدرسه در روستاهای شهرستان تالش عصر چهارشنبه با حضور پدرام سلطانی نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران، هادی تیزهوش تابان رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه و رئیس اتاق بازرگانی گیلان و مسئولان آموزش و پرورش و نوسازی مدارس و همراهان موسسه مهر گیتی افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
نایب رییس اول اتاق بازرگانی ایران در مراسم بهره برداری از پنج مدرسه در مناطق محروم گیلان در شهرستان تالش با خطاب قرار دادن دانش آموزان این مدارس به اینکه ایران به تک تک شما امیدوار است، گفت : مجموعه مدارس ایران من که توسط عده ای از فعالان اقتصادی و اعضای اتاق های بازرگانی کشور ساخته می شود با هدف اعتلای اموزش و پرورش کشور ساخت یکصد مدرسه را در دست احداث دارد که از این تعداد تا کنون 53 مدرسه در استان های کمتر توسعه یافته کشور افتتاح شده است.
پدارم سلطانی با بیان اینکه پنج باب مدرسه از این تعداد در مناطق محروم گیلان طی 2 روز با حضور مسوولان گیلان افتتاح شده ، تصریح کرد: مجموعه مدارس ایران من در 18 استان کمتر توسعه یافته کشور مدرسه ابتدایی خواهد ساخت که پنج مدرسه ابتدایی در روستاهای محروم شهرستان تالش است.
نایب رییس اتاق بازرگانی ایران ابراز امیدواری کرد که تا پایان امسال باقی مانده یکصد مدرسه مجموعه مدارس ایران من در سراسر کشور ساخت و تحویل آموزش و پرورش شود.
هادی تیزهوش تابان رئیس اتاق بازرگانی گیلان نیز گفت: زنجیره مدارس ایران من در قالب پوشش مدرسه سازان توسط اعضای اتاق بازرگانی سراسر کشور در بخش خصوصی در خرداد 93 پایه ریزی شد.
وی ادامه داد: در حال حاضر پویش مدرسه ساز ایران من به کمک کار آفرینان و فعالان اقتصادی کشور یکصد مدرسه به این نام را با همراهی و همکاری موسسه خیریه مهر گیتی در مناطق دور افتاده و مرزی کشور در دست احداث دارد و از این تعداد تاکنون 57 مدرسه مورد بهر ه برداری و مابقی در دست ساخت است .
رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه تاکید کرد: این گروه با اعتقاد به بهره وری و ارزشمند بودن سرمایه گذاری در آموزش به خصوص دوره ابتدایی در جهت بالندگی و توسعه کشور تاسیس یکصد مدرسه ابتدایی ایران من را در مناطق روستایی کمتر برخوردار و مرزی کشور هدف قرار داده است.
تیزهوش تابان تصریح کرد: مناطقی از کشور که به دلیل دور بودن از مراکر و تمرکز گرایی کمتر به آنها توجه شده و از امکانات آموزشی ، بهداشتی و فرهنگی مناسبی برخوردار نیستند؛ در راستای اعتلای آموزش و پرورش کودکان کشور با هدف و نیت خیرخواهانه و نیکو کارانه مدرسه ساخته می شود.
به گفته رئیس اتاق بازرگانی گیلان در راستای اهداف وزارت آموزش و پرورش و ضرورت مشارکت نیکوکاران و فعالان اقتصادی کشور با هدف مدرسه سازی دراین رابطه امروز پنج مدرسه توسط اعضای اتاق بازرگانی کشور با همراهی و همکاری موسسه خیریه مهر گیتی تحویل آموزش پرورش شهرستان تالش خواهد شد.
مدیر کل نوسازی مدارس گیلان نیز در جریان افتتاح مجموعه مدارس ایران من با بیان این مطلب که برای توسعه و اعتلای مدرسه سازی در کشور خیرین نقش سازنده ای دارند، گفت: توسط خیرین فعال اقتصادی و اعضای اتاق بازرگانی کشور پنج باب مدرسه در شهرستان تالش با زیربنای 378 متر مربع و مجموع 15 کلاس درس ساخته شد.
اوسط اکبری مقدم با اعلام این مطلب که این پروژه ها به صورت مشارکتی توسط خیرین و نوسازی مدارس ساخته شده ، گفت : برای مجموع این مدارس 515 میلیون تومان هزینه شده است که مبلغ 300 میلیون تومان توسط خیرین اتاق بازرگانی و 211 میلیون دیگر آن توسط نوسازی مدارس هزینه شده است .
به گفته وی این مدارس در مناطق سخت گذر روستایی گیلان واقع شده و هر مدرسه ظرفیت پذیرش 10 تا 22 دانش آموز را دارد.
روستاهای بیل یابین ، تنگاب ، زربیل ، علیه سرا ، لیسارا و لوعاچل شش روستایی هستند که شش باب مدرسه در هر یک از آنها توسط فعالان اقتصادی کشور و اعضای نیکوکار اتاق بازرگانی کشور ساخته شد.
پیش بینی می شود سال تحصیلی 98-97 با حضور 32 هزار دانش آموز در 440 مدرسه تالش آغاز شود.
شهرستان تالش با چهار بخش مرکزی، کرگانرود، حویق و اسالم در 110 کیلومتری غرب مرکز استان گیلان واقع است.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *