پویش ایران من با توجه به رسالت فعالیت در مناطق کمتر رشد یافته کشورمان و همزمان با سیل اخیر در استان سیستان و بلوچستان، جهت یاری رسانی به مردم این مناطق اقدام کرده است.
گزارش بازدید اولیه از این مناطق به شرح ذیل است:

تیم ایران من  طی روزهای 25 تا 28 دی ماه از تعدادی از روستاهای سیل زده بخش دشتیاری، عورکی و تلنگ بازدید به عمل آورد.
بیشترین خسارات وارد شده در این محدوده ها به زیرساخت‌های جاده‌ای، پل های میان گذر و بخش کشاورزی است.
خسارات وارد شده به منازل مسکونی در منطقه عورکی دانه‌ای بوده و تعداد کمی از منازل به صورت کامل تخریب دیدند ولی از آنجا که بیشتر خانه‌ها به صورت خشت و گلی و قدیمی ساز بودند نیازمند تعمیرات جدی است.

از این رو بهتر است انجمن‌ها به حل مشکلات این تعداد خانوارهایی که آسیب بیشتری دیده اند توجه بیشتری نشان دهند و آن‌ها را مورد حمایت قرار دهند.
مردم در روستاهای عورکی به زندگی عادی خود بازگشتند و نیاز چندانی به کمک های امدادی و بسته های غذایی ندارند مگر در روستاهایی که خانواده هایی که آسیب‌پذیرتر هستند و معلول و سالمند دارند.
اما آنچه بیش از هر چیز پس از گذراندن بحران اولیه نیازمند رسیدگی سریع است توجه به مشکلات بهداشتی روستاییان است.

اغلب سرویس‌های بهداشتی در روستاهای تلنگ تخریب جدی شدند یا به طور کل از بین رفته اند. همچنین به دلیل از بین رفتن چاه‌های فاضلاب آب فاضلاب به چاله های آب که روستاییان از آن شرب می کنند بر می گردد.
همچنین تعداد خانه های تخریبی در بعضی روستاهای تلنگ بسیار بیشتر ارزیابی می‌شود.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *