ایلام- ایرنا – مدرسه ۲ کلاسه ایران من با حمایت نیکوکاران پویش ایران من و همکاری موسسه خیریه مهرگیتی در آئینی در روستای سرابنقل بخش مورموری شهرستان آبدانان به بهره‌برداری رسید.

برای احداث این فضای آموزشی با زیربنای ۱۰۸ متر و در زمینی به مساحت یک هزار و ۱۰۰ متر مربع سه میلیارد ریال از محل اعتبارهای موسسه خیریه مدرسه ساز مهر گیتی هزینه شده است.

با بهره‌برداری از این مدرسه با ۲ کلاس درس و فضاهای اداری و آموزشی و سرویس‌های بهداشتی مشکل فضای مورد نیاز ۳۰ دانش‌آموز در پایه‌های اول تا ششم ابتدایی مرتفع می‌شود.

موسس و مدیر انجمن خیریه مهرگیتی در آئین بهره‌برداری از این مدرسه اظهار کرد: فرزندان این سرزمین اگر کودکی بدی را سپری کنند در بزرگسالی هم به خود و هم به جامعه آسیب می‌زنند. اگر جامعه‌ای سالم و رو به پیشرفت می‌خواهیم باید دست به دست هم بدهیم و برای کودکان شرایط خوب زیستی و آموزشی را مهیا کنیم.

زهرا گیتی‌نژاد افزود: پویش ایران من حرکتی از سوی بخش خصوصی کشور برای ادای دین به جامعه و حوزه مسئولیت اجتماعی است و این حرکت الگویی برای تک تک افراد جامعه برای داشتن سرزمینی توسعه یافته‌تر و زیباتر است.

وی بر لزوم اشاعه فرهنگ دوستی و صلح تاکید کرد و از معلمان مدرسه خواست: تا زنده بادها را در بین دانش‌آمورزان پر رنگ‌تر کنند.

پروا سلطانی از موسسان پویش ایران من و مدیرعامل شرکت پرسال نیز در این مراسم نقش‌آفرینی بخش خصوصی در رفع شکاف‌های آموزشی را از دلایل اصلی شکل‌گیری پویش ایران من دانست و افزود: این پویش از فعالان و کارآفرینان بخش خصوصی تشکیل شده است. افرادی که اهل عمل و ساخت هستند و دغدغه آبادانی و توسعه کشور را دارند و این مدرسه هدیه‌ای از بخش خصوصی به کودکان ایران زمین است.

وی افزود: ما موظفیم عزت نفس کودکان را از طریق افزایش مهارت‌ها و تربیت صحیح تقویت کنیم و روحیه خودباوری و سازندگی را در آن‌ها ایجاد کنیم.

سلطانی گفت: سرمایه مشترک ما ایرانی بودنمان است. ما باور داریم که کودکان پرشور و نشاطی که در جمع ما هستند سازندگان آینده ایران ما هستند. عشق به وطن باید در دل این کودکان رشد کند. در این مدارس کودکان باید درس عشق، میهن دوستی، همکاری و سازندگی بیاموزند که اهمیت آن‌ها از دروسی که در مدرسه فرا می‌گیرند، کمتر نیست.

در ادامه این برنامه، مراسم کاشت نهال دانش، به عنوان حرکت نمادین جهت جلوگیری از قربانی شدن دام در مراسم افتتاح توسط نیکوکاران و مسئولان در حیاط مدرسه انجام شد.

پویش ایران من با مدرسه افتتاح شده در استان ایلام، مجموعا ۸۶ مدرسه در ۱۹ استان کمتر توسعه یافته کشور افتتاح و به بهره‌برداری رسانده است.

پویش مدرسه سازی ایران من از سال ۱۳۹۳ با همت جمعی از کارآفرینان و فعالان اقتصادی آغاز به کار کرده و ساخت ۱۰۰ مدرسه ابتدایی در استان‌های محروم و کمتر توسعه‌یافته کشور را در دستور کار قرار داده است.

نام همه مدارسی که با حمایت این پویش ساخته می‌شوند ایران من گذاشته می‌شود تا بستری برای تقویت هویت ملی و سرمایه‌گذاری روی اشتراکات فرهنگی باشد.

در سال تحصیلی ۹۹ – ۹۸ تعداد ۹ هزار و ۵۰۰ نفر دانش آموز زیر نظر یک هزار و ۱۰۰ نفر معلم در ۱۱۵ فضای آموزشی شهرستان آبدانان مشغول تحصیل هستند.

شهرستان آبدانان در ۱۶۰ کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

متن اصلی خبر را اینجا بخوانید.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *