ایرنا – کرمان – مدارس ‘ایران من ۹۳’ در روستای «ملک آباد بخش روداب شرقی» شهرستان نرماشیر و ‘ایران من ۹۲’ در روستای «خدابنده حسین آباد» شهرستان فهرج مورد بهره برداری قرار گرفتند.

به گزارش ایرنا، موسس پویش «ایران من» و نایب رییس سابق اتاق بازرگانی ایرانروز چهارشنبه در حاشیه این مراسم اظهارداشت:پویش« ایران من» ابتکاری است که توسط اعضای اتاق های بازرگانی سراسر کشور در بخش خصوصی در خرداد ۹۳ پایه ریزی شد.


پدرام سلطانی گفت: این پویش با باور به اینکه زیربنای توسعه در کشور ،توسعه آموزشی است و برای اینکه بتوانیم اقتصاد بالنده ای داشته باشیم ابتدا باید زیرساخت های آموزشی را در کشور تقویت کرده و عدالت آموزشی را فراهم کنیم تا با تربیت نیروی انسانی کارآمد جریان توسعه کشور سریعتر پیش رود.

وی افزود: اولین گام پویش ، ساخت ۱۰۰ مدرسه ابتدایی در مناطق کمتر برخوردار و در ۱۹ استان کشور بود و نام همه این مدارس «ایران من» است با توجه به این نکته که امر توسعه یک امر اشتراکی و اجتماعی است.

سلطانی با اشاره به انتخاب نام« ایران من» برای مدارس ساخته شده بیان کرد:معمولا در طرح ‌های مدرسه‌سازی، اسامی خیربن و نیکوکارانی را که از ساخت مدارس حمایت کرده‌اند روی مدارس می‌گذارند، در حالی که در این پویش تمامی مدارس مزین به نام «ایران »می شود.

مدرسه ایران ۹۲ روستای حسین آباد فهرج با ۳۰۰ مترمربع فضای آموزشی و ۱۸۰۰ مترمربع محوطه سازی و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان و مدرسه ایران ۹۳ روستای ملک آباد بخش روداب شهرستان نرماشیر در فضای آموزشی ۴۳۰ مترمربع و بیش از ۲هزار و ۲۰۰ مترمربع محوطه سازی و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیدند.

وی ادامه داد: در این اقدام همه دانش‌آموزان از هر قوم و نژادی می دانند که این وطن متعلق به همه آن هاست و باید عشق و علاقه به کشورشان داشته باشند و آن را تقویت کنند و همچنین روی مشترکاتشان با یکدیگر و نه تفاوت‌هایشان سرمایه‌گذاری کنند.

موسس پویش «ایران من » تصریح کرد: در گام بعدی تعدادی مدارس برای ساخت در نظر گرفته شده است اما مهمتر از آن با در جریان ساخت مدرسه با خلاء و کاستی هایی از جمله در روش ساخت مدارس در معماری و مدل ساخت شان مواجه شدیم.

پدرام سلطانی تاکید کرد: باید با مشارکت جامعه محلی تحولی ایجاد کرد و با تعریف شعاری تحت عنوان «مدرسه ،کانون توسعه روستا» قصد داریم در جریان ساخت مدرسه برای ایجاد اشتغال و کارآفرینی روستا با همکاری جوانان و اهالی روستا و ایجاد تسهیل گری و مهارت آموزی به توسعه کارآفرینی روستا کمک کنیم.

وی خاطرنشان شد:باید بدانیم همگام با توسعه آموزشی ،توسعه اقتصادی و تقویت منابع مالی روستا ،موجب پایداری و مشارکت اهالی در بهبود شرایط روستا خواهد شد.

سلطانی توضیح داد: این پویش قصد دارد در مسیر توسعه آموزشی در کارهای محتوایی و ترویجی و توانمندسازی معلمان و فراهم کردن آموزش الکترونیک و آموزش از راه دور با کمک وزارت ارتباطات و فنی آوری اطلاعات گام برداشته تا مدارس روستایی بتوانند از اینترنت برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: هدف از ساخت این مدارس کمک به عدالت آموزشی در همه مناطق کشور و بهره مندی دانش آموزان از فضای آموزشی مناسب است زیرا وجود فضای آموزشی مناسب هم به دانش آموز در یادگیری دروس و هم در معلم برای خلاقیت و نوآوری در تدریس کمک می کند.

سلطانی افزود: جانمایی مدارس در یکصد مدرسه نخست به پیشنهاد سازمان توسعه نوسازی استان ها بوده اما در فازهای بعدی طی فراخوانی از استان های مختلف با مشارکت جامعه محلی، اهالی و سازمان های مردم نهاد آن استان درخواست ها دریافت وپس از بررسی و بازدید محلی با مطالعه میزان مشارکت پذیری جامعه روستایی جانمایی ها در نظر گرفته خواهد شد .

در ادامه «زهرا گیتی نژاد» موسس و مدیر انجمن خیریه مهرگیتی، نیز در این مراسم اظهار کرد: فرزندان این سرزمین اگر کودکی بدی را سپری کنند در بزرگسالی هم به خود و هم به جامعه آسیب می‌زنند و اگر جامعه‌ای سالم و رو به پیشرفت می‌خواهیم باید دست به دست هم بدهیم و برای کودکان شرایط خوب زیستی و آموزشی را مهیا کنیم.

وی افزود: پویش ایران من حرکتی از سوی بخش خصوصی کشور برای ادای دین خود در مقابل جامعه و حوزه مسئولیت اجتماعی است و این حرکت را الگویی برای تک تک افراد جامعه برای داشتن سرزمینی توسعه یافته‌تر و زیباتر دانست.

موسس و مدیر انجمن خیریه مهرگیتی گفت:این موسسه در امورفرهنگی ، ساخت مدارس ، ارسال کتاب و بورسیه دانش آموزشی و مدرسه یاری فعالیت دارد و تاکنون ۳۵۰ مدرسه احداث کرده و یا در حال ساخت دارد.

گیتی‌نژاد در ادامه بر لزوم اشاعه فرهنگ دوستی و صلح تاکید کرد و از معلمان مدرسه خواست تا زنده بادها را در بین دانش آمورزان پر رنگ تر کنند.

در پایان، مراسم کاشت نهال دانش، به عنوان حرکت نمادین جهت جلوگیری از قربانی شدن دام در مراسم افتتاح توسط نیکوکاران و مسئولین در حیاط مدارس انجام شد.

مدرسه ایران ۹۲ روستای خدابنده حسین آباد فهرج با ۳۰۰ مترمربع فضای آموزشی و ۱۸۰۰ مترمربع محوطه سازی و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۲۰۰میلیون تومان و مدرسه ایران ۹۳ روستای ملک آباد بخش روداب شهرستان نرماشیر در فضای آموزشی ۴۳۰ مترمربع و بیش از ۲هزار و ۲۰۰ مترمربع محوطه سازی و اعتباری بالغ بر یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسیدند.

لینک اصلی خبر را اینجا ببینید:
www.irna.ir/news/83644595/

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *