مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان ضمن اشاره به وضعیت مدارس در مناطق سیل‌زده این استان، از تاخیر یک هفته‌ای در بازگشایی مدارس پل دختر و معمولان و سایر نقاط سیل زده‌ای که مدارس آنها تخریب شده‌اند، خبر داد.

به گزارش ایسنا، رضا زینی‌وند با بیان اینکه مدارس نیز مانند همه خانه‌های مردم و تأسیسات شهری و روستایی آسیب دیده‌اند، گفت: به ویژه در شهرهایی مثل پلدختر، معمولان و روستاها منطقه، تقریباً مدارس نیز در برخی از روستاها و برخی نقاط شهر کاملاً تخریب شدند.

وی با بیان اینکه در برخی مناطق تا دو طبقه خانه‌های مردم زیر سیلاب مدفون شده‌اند، افزود: در این شهرها مدارسِ نقاط امن، تنها جایی بودند که می‌توانستیم مردم را در آنها اسکان دهیم. به همین دلیل مدارسی که باقی مانده‌اند محل اسکان مردم سیل‌زده هستند. مدارسی هم که تخریب شدند نیاز به بازسازی و مرمت دارند و باید لایروبی شوند. این اقدامات نیازمند زمان هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان با اشاره به اینکه این اقدامات را از زمان پایان سیل شروع کردیم، توضیح داد: آقای بطحائی نماینده ویژه‌ای را به منطقه فرستاده‌اند و دستورات ویژه‌ای نیز صادر کرده‌اند و امیدورایم مدارس مناطقی که مشکل ندارند از روز 17فروردین بازگشایی شوند، اما در شهرستان‌هایی مثل پلدختر و بخش معمولان و نقاطی از درود و سپیددشت مدارس به طور کامل تخریب شدند.

زینی‌وند با بیان اینکه برآورد اولیه ما این است که حدود ۵۵ مدرسه با ۱۴۰ کلاس به طور کامل تخریب شده‌اند، گفت: به عنوان جایگزین موقت مدارس تخریب شده باید کانکس بزنیم یا به شکل‌های دیگر زمینه حضور دانش آموزان را فراهم کنیم. این کار قطعاً به یک هفته تا 10 روز زمان نیاز دارد تا تصمیمات بعدی با هماهنگی آموزش و پرورش گرفته شود.

متن کامل را اینجا بخوانید.

پشتیبانی مدارس ایران منمشاهده نوشته ها

Avatar for پشتیبانی مدارس ایران من

ایران من ادای دین ما در جهت برآوردن وظیفه اخلاقی و مسئولیت اجتماعی به کودکان مناطقی است که به واسطه زندگی در نقاط دور از مرکز، دور افتاده نامیده، به حاشیه رانده شده اند و مورد بی مهری و محرومیت قرار گرفتند تا یاد بگیریند و بگیریم که همه خاک این وطن با ارزش است و آنچه این خاک را بارور می کند اراده، دانش و کوشش جمعی است.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *